Ubezpieczenia

Ubezpieczenie majątkowe

Ubezpieczenia możemy podzielić na dwa główne nurty – osobowe i majątkowe. Te drugie dotyczą mienia, wypadków i chorób oraz odpowiedzialności cywilnej. Swoim zakresem obejmują zatem posiadany dom lub mieszkanie, samochód, a także niespodziewane zdarzenia losowe. Będą to zatem miedzy innymi autocasco AC, obowiązkowe ubezpieczenia gospodarstwa rolnego i indywidualne. Głównym zadaniem ubezpieczeń majątkowych jest ochrona właściciela przed kosztami związanymi ze zniszczeniem mienia oraz zabezpieczeniem osób poszkodowanych.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ubezpieczeń majątkowych. Najważniejsze to:

  • ubezpieczenie mienia

Ubezpieczenia mienia to ubezpieczenie majątkowe chroniące przez utratą majątku oraz skutkami zniszczenia. Będą to między innymi kradzież, pożar, powódź, huragan itp.

  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

W momencie, gdy ubezpieczony zaszkodzi innej osobie, do głosu „dochodzi” ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Z budżetu towarzystwa ubezpieczeniowego wypłacane jest odszkodowanie pokrzywdzonemu, dzięki czemu chronione są dwie strony zdarzenia – pokrzywdzony i ubezpieczony sprawca.

  • ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe

Jak łatwo wywnioskować z nazwy, ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe chronią osobę pokrzywdzoną w momencie wypadku w pracy lub choroby zawodowej. Dzięki nim można się starać o odszkodowanie, wypłacane regularnie, lub w jednej racie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I ZAPYTAJ O NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ OFERTĘ

Wykonano w: avangardo.pl

Nasza strona używa plików Cookies, aby lepiej odpowiadać Twoim oczekiwaniom, Więcej w Polityce prywatności