Polisy

Polisa OC w życiu prywatnym

Wydawać by się mogło, że ubezpieczenie OC dotyczy jedynie pojazdów mechanicznych i jest obowiązkowym dla każdego kierowcy. Nic bardziej mylnego. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może również występować w życiu prywatnym, chroniąc interesy majątkowe osoby ubezpieczonej w momencie, gdy wyrządzi jakiekolwiek szkody osobom trzecim w wyniku wykonywania czynności w prywatnych lub w związku z posiadanym mieniem. Będą to zatem sytuacje związane przede wszystkim z uszkodzeniem własności sąsiada, ze zwierzętami domowymi, czy rekreacyjnym uprawianiem sportu.

Jak sama nazwa wskazuje, polisa OC to nic innego, jak ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Skorzystamy z niej w sytuacjach, gdy wyrządzimy komuś szkodę (lub nasze dzieci bądź zwierzęta domowe) i będziemy zobowiązani do jej naprawienia. W momentach, gdy przez przypadek doszło do zalania mieszkania sąsiada z naszej winy, uszkodziliśmy mu ogrodzenie czy potrąciliśmy jadąc rowerem pieszego, polisa OC w życiu prywatnym będzie zbawienna. Dzięki niej nie będziemy musieli pokrywać szkód z własnej kieszeni, lecz zrobi to za nas firma ubezpieczeniowa.

Polisa OC w życiu prywatnym to produkt, którego zakup warto rozważyć. Dzięki niej domowy budżet nie ulegnie uszczupleniu, gdy nieumyślnie wyrządzimy komuś szkodę. Co warto wiedzieć, ubezpieczenie takie można zakupić wraz z ubezpieczeniem domu lub mieszkania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I ZAPYTAJ O NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ OFERTĘ

Wykonano w: avangardo.pl

Nasza strona używa plików Cookies, aby lepiej odpowiadać Twoim oczekiwaniom, Więcej w Polityce prywatności