Emerytury

Ubezpieczenia emerytalne

Temat emerytur od kilkunastu lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Wszystko zaczęło się w 1999 roku, kiedy to przeprowadzono reformę emerytalną. Wówczas, czy to odprowadzając składki do ZUS-u, czy korzystając z OFE, byliśmy zapewniani, że poziom życia, w porównaniu do obecnego, nie ulegnie zmianie. Rzeczywistość okazała się inna – po przejściu na emeryturę będziemy mogli liczyć na stopę zastąpienia wynoszącą zaledwie 40 proc. (mężczyźni) lub 30 proc. (kobiety). Jedynym sposobem na zapewnienie sobie godziwego życia w przyszłości, jest odkładanie pieniędzy, najlepiej wybierając ubezpieczenie emerytalne.

Okazuje się, że poziom życia, jaki czeka nas w przyszłości, jedynie w niewielkim stopniu zależeć będzie od tego, czym aktualnie zajmujemy się zawodowo. Wysokość emerytury rzadko kiedy będzie wystarczająca. W większości przypadków doprowadzi do znacznego zubożenia finansów. Dlatego niezwykle istotne jest, by już dziś zacząć odkładać pieniądze, tym samym dbając o własną przyszłość. Jak to zrobić? Odkładać do skarbonki czy chować w skarpetę? Najlepiej wybrać ubezpieczenie emerytalne.

Ubezpieczenia emerytalne mogą przybierać różne formy. Najpopularniejsze mają charakter programów emerytalnych, funduszy inwestycyjnych oraz IKE – Indywidualnego Konta Emerytalnego. Wybór optymalnej opcji pozwoli na efektywne gromadzenie środków na przyszłość i pozwoli cieszyć się życiem również po przejściu na emeryturę!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I ZAPYTAJ O NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ OFERTĘ

Wykonano w: avangardo.pl

Nasza strona używa plików Cookies, aby lepiej odpowiadać Twoim oczekiwaniom, Więcej w Polityce prywatności