BlogKiedy warto kupić ubezpieczenie podróżne?

Dla wielu z nas, daleki wyjazd za granicę oznacza konieczność spakowania walizek, zaplanowania tras czy wyszczególnienia miejsc, które będziemy chcieli zobaczyć. Większość zapomina, że przebywając w obcym państwie, w kwestiach zdrowotnych będziemy zdani jedynie na siebie. Na szczęście istnieje coś takiego jak ubezpieczenia podróżne, które zaoszczędzą sporo nerwów i niepotrzebnych wydatków w razie nieszczęśliwego wypadku.

Ostatnie czego chcemy w trakcie wyjazdu na upragnione wakacje to problemy zdrowotne. Jednak nie zawsze mamy na nie wpływ – często wiele rzeczy dzieje się bez naszej zgody. Inny klimat czy pożywienie mogą wyrządzić wiele szkód w naszym organizmie, doprowadzić do sytuacji, gdy konieczna będzie interwencja lekarska, a nawet pobyt w szpitalu. Płacone w Polsce składki do ZUSu niestety nie pokryją tych kosztów. Czy oznacza to, że będziemy musieli z własnej kieszeni pokryć wydatki za leczenie w obcym kraju? Jeśli nie wykupiliśmy ubezpieczenia podróżnego, niestety tak.

W tych sytuacjach nie zapomnij o ubezpieczeniu podróżnym!

Jadąc na wakacje z biurem podróży, które gwarantuje podstawową opiekę medyczną, nie zawsze możemy być pewni bezpłatnej pomocy. Jedynie wykupienie ubezpieczenia podróżnego zapewni nam spokój, tym samym oszczędzając nerwy i nieprzewidziane wydatki. Wynika to z faktu, iż biura podróży zapewniając opiekę medyczną swoim klientom przewidują wiele wykluczeń, by obniżyć cenę wyjazdu decydują się na niskie sumy ubezpieczenia. A klienci, jak to klienci, rzadko kiedy zerkają do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia nie zdając sobie sprawy z ich ograniczeń.

Inna sytuacja, gdy ubezpieczenie podróżne jest niemal koniecznością, ma miejsce wówczas, gdy samodzielnie organizujemy wyjazd za granicę. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale konieczność skorzystania z leczenia poza Polską może być wyjątkowo dotkliwe dla portfela. Szczególnie w krajach leżących poza obszarem Unii Europejskiej, ceny usług medycznych należą do wyjątkowo wysokich. Nawet Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego niewiele pomoże, gdyż nie obejmuje np. transportu medycznego i innych usług niezaliczanych do tzw. świadczeń niezbędnych.

Koniecznie wykupmy ubezpieczenie podróżne jeśli wybieramy się do egzotycznych krajów, gdzie ryzyko problemów zdrowotnych jest podwyższone. Z dodatkowego ubezpieczenia powinniśmy skorzystać również wtedy, gdy planujemy spędzać wakacje wyjątkowo aktywnie (nurkowanie, skoki ze spadochronem) bądź w sposób nietypowy, korzystając z autostopu czy backpackingu.

Którą ofertę wybrać?

Teraz gdy już wiemy, że w wielu sytuacjach dodatkowe ubezpieczenie podróżne jest niemal koniecznością, możemy przejść do kolejnego etapu – wyboru oferty. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, określmy potrzeby i w oparciu o nie zdecydujmy się na konkretną opcję. Ubezpieczenie podróżne najlepiej wykupić kilka dni przed planowanym wyjazdem, gdy będziemy znali wszystkie wymagania. Jeśli nie mamy czasu by przejrzeć wszystkie oferty, bądź po prostu wybrać najkorzystniejszą, poprośmy o pomoc agenta ubezpieczeniowego, który z pewnością pomoże dokonać optymalnego wyboru.

Nasza strona używa plików Cookies, aby lepiej odpowiadać Twoim oczekiwaniom, Więcej w Polityce prywatności