Artykuły

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Zanim wybierzemy się w podróż za granicę, powinniśmy uregulować kilka kwestii. Poza odpowiednim przygotowaniem do wyjazdu, spakowaniem, zabraniem niezbędnych artykułów, należy pamiętać o ubezpieczeniu medycznym. Będąc ubezpieczonym w Narodowym Funduszu Zdrowia, wprawdzie mamy prawo do bezpłatnych świadczeń na terenie Unii Europejskiej, jednak aby z tego korzystać, niezbędna będzie karta EKUZ. Niestety, nawet ona nie zapewni wszystkiego – np. w Niemczech płaci się dodatkowo 10 EUR za pierwszą wizytę, a we Włoszech każdorazowe odwiedziny u lekarza wiążą się z zapłatą 36 EUR. W takich sytuacjach warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Planując wyjazd za granicę, warto pokusić się o dodatkowe ubezpieczenie. Jego zakup nie wiąże się z zapłatą wysokich kwot, a zapewnia spokój i bezpieczeństwo. Będąc bowiem zmuszonym do skorzystania z jakiejkolwiek formy pomocy medycznej poza granicami naszego kraju, nawet posiadajac kartę EKUZ, możemy spotkać się z astronomicznymi kwotami, rzędu np. 2 tys. złotych za wezwanie karetki w Hiszpanii czy blisko 3 tys. złotych za dobę spędzoną w australijskim szpitalu. Ubezpieczenie turystyczne rozwiazuje ten problem, pokrywając niespodziewane koszty leczenia za granicą.

Skontaktuj się z naszym biurem i poproś o pomoc w zakupie ubezpieczenia na wyjazd za granicę. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać opcję, która pokryje wszystkie niezbędne ewentualności.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I ZAPYTAJ O NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ OFERTĘ

Wykonano w: avangardo.pl

Nasza strona używa plików Cookies, aby lepiej odpowiadać Twoim oczekiwaniom, Więcej w Polityce prywatności